سوالات عمومی

نرم افزار پاسبان چیست؟

نرم افزار پاسبان یک سیستم متشکل از برنامه تحت وب و اپلیکیشن برای مدیریت گشت زنی نگهبانان است که با استفاده از تگ‌های NFC و QR کدها، امکان مدیریت گشت زنی نگهبانان را بصورت لحظه‌ای فراهم می‌کند. مراکز کنترل در سازمان‌ها بصورت لحظه‌ای از هرگونه حادثه و مورد امنیتی مطلع خواهند شد. هر بار که نگهبان یک ایستگاه را اسکن می‌کند، اطلاعات فعالیت نگهبان از اپلیکیشن به برنامه تحت وب پاسبان ارسال می‌شود به این شکل مدیران، کنترل امنیت تاسیسات، ساختمان‌ها و محوطه‌ها را در سرتاسر کشور در دست خواهند داشت.

تمام اقدامات لازم به منظور اطمینان از ایمنی سیستم و اطلاعات مشتریان توسط تیم فنی نرم افزار پاسبان انجام شده است.

سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند نسخه آزمایشی نرم افزار پاسبان را به مدت یک هفته و رایگان دریافت نمایند. همچنین امکان برگزاری جلسه آنلاین (ویدئو کنفرانسی) برای مشاهده کامل ویژگی‌های نرم افزار پاسبان نیز برای شرکت‌ها وجود دارد.

نرم افزار پاسبان یک سیستم نظارت بر گشت زنی آنلاین است، بنابراین قابلیت پیاده سازی در سراسر جهان را دارد. برای مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد، سازمان‌ها می‌توانند از شبکه داخلی استفاده کنند و یا ایستگاه ویژه اینترنت ایجاد کنند. نگهبانان در این ایستگاه وارد اپلیکیشن شده و پس از ورود موفق به اپ جهت ثبت اطلاعات گشت زنی، به اینترنت نیاز ندارند. پس از انجام کامل وظایف مجددا در ایستگاه مورد نظر به اینترنت متصل شوند و اطلاعات همگام سازی شود.

نرم افزار پاسبان تقریبا با هر دستگاه اندوریدی سازگار است.
ما حداقل مشخصات زیر را پیشنهاد می‌کنیم تا عملکرد بهینه را داشته باشید:
اندروید نسخه 8.0 و بالاتر
نکته: همه گوشی‌ها از ویژگی NFC پشتیبانی نمی‌کنند بنابراین درصورتی که قصد استفاده از تگ‌های RFID را دارید حتما گوشی تهیه کنید که از NFC پشتیبانی می‌کند.

در نرم افزار پاسبان از کدهای QR، برچسب‌های NFC برای ایجاد نقاط بازرسی استفاده می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی KPI نگهبانان و شناسایی کارکنان وقت شناس، برای هر نگهبان یک حساب کاربری مجزا ایجاد کنید.

شما می توانید تعداد نامحدودی ایستگاه در پنل مدیریت نرم افزار پاسبان ایجاد کنید و بدون مشکل حجم بالای داده را مدیریت کنید.

  • نصب برنامه وب توسط تیم فنی نرم افزار بر سرور مشخص شده توسط کارفرما صورت می‌گیرید. شما کافی‌ست اطلاعات کاربری که پس از خرید دریافت کردید صفحه ورود به نرم افزار وارد کنید و سپس از برنامه استفاده کنید.
  • در مورد اپلیکیشن پاسبان، مانند سایر اپلیکیشن‌های موبایل به راحتی نصب می‌شود.

در نرم افزار پاسبان کپی کردن امکان پذیر نیست، هر بار که نگهبانان شما رویدادی را ثبت می‌کنند، موقعیت جغرافیایی آنها توسط آنتن‌های سلولی GPS، WiFi و GSM بدست می‌آید و مهر زمانی مربوطه رویداد هم ثبت می‌شود، بنابراین شما به راحتی مکان واقعی آنها را تشخیص خواهید داد.

بله، نگهبانان بایستی در هر زمان از اقدامات بعدی شرکت آگاه شوند!

بله، نرم افزار پاسبان گزارش‌های داخلی متعددی را ارائه می‌دهد که در قالب اکسل و PDF صادر می‌شوند.

شرکت های حافظتی می‌توانند برای هر مشتری پنل خاص ایجاد کند که هر مشتری به اطلاعات محوطه (یا سایت) مختص خود دسترسی داشته باشد.

اپلیکیشن پاسبان به‌طور آفلاین نیز به درستی کار می‌کند و نگهبانان شما می‌توانند به انجام فعالیت و اسکن ایستگاه‌ها ادامه دهند. همه رویدادها در اپلیکیشن نگهداری می‌شوند و پس از اتصال اپلیکیشن به اینترنت داده‌ها در برنامه وب آپلود می‌شوند. به این ترتیب، هیچ اطلاعاتی به دلیل نوسان اینترنت از بین نخواهد رفت.

خدمات و ویژگی ها

بله موقعیت نگهبان به همراه مسیر گشت زنی آن قابل مشاهده است.

بله البته با استفاده از یک رابط کاربری بسیار ساده امکان گپ داخلی با نگهبانان وجود دارد. این سیستم حتی به شما اجازه می‌دهد تا یادداشت‌های متنی را به طور همزمان بصورت گروهی برای چندین نگهبان ارسال کنید!

بله امکان ارسال گزارش حوادث در اپلیکیشن پاسبان وجود دارد.

بله مدیران به راحتی می‌توانند مسیرهای گشت زنی را هم در قالب مسیر و هم در قالب محوطه در پنل مدیریتی پاسبان تعریف کنند. همچنین مدیران با توجه به سیاست‌های امنیتی سازمان خود می‌توانند دو نوع برنامه گشت زنی ایجاد نمایند.

  • برنامه گشت زنی سست و ساده

زمان‌بندی‌های ساده به برنامه‌هایی گفته ‌می‌شود که به محدوده زمانی دقیق اسکن و ترتیب اسکن پست‌های بازرسی نگهبانان حساس نیستند. این گشت زنی در زمانی که مدیران فقط می‌خواهند مطمئن شوند که نگهبانان از یک سایت در هر زمان در یک بازه زمانی محدود (مثلاً در 24 ساعت) بازدید کرده‌اند.

  • برنامه گشت زنی دقیق و حساس

این زمانبندی به یک محدوده زمانی دقیق یا ترتیب خاصی از اسکن ایست بازرسی حساس است. اگر می‌خواهید نگهبانان شما با ترتیب خاصی از سایت‌ها بازدید کنند، می‌توانند از این موارد استفاده کنند.

برخی از گوشی‌های اندرویدی از قابلیت NFC پشتیبانی نمی‌کنند، در صورتی که کلیه گوشی‌های اندرویدیِ دارای دوربین، قابلیت اسکن QR کد را دارند. شرکت‌ها با توجه به نیاز خود یکی از روش‌ها را جهت مدیریت نیروهای گشت زنی استفاده می‌کنند.

سوالات فنی

در این صورت، مدیران از طریق گزارش “وضعیت بازرسی ایستگاه‌ها” در مورد برنامه/نقاط بازرسی از دست رفته مطلع خواهند شد.

بله نرم افزار پاسبان قابلیت استفاده از نقشه GIS اختصاصی را دارد.

خیر نیاز به تهیه سرور اختصاصی وجود ندارد، از سرور موجود در شرکت خود هم می‌توانید استفاده کنید. این نرم افزار در سرویس ابری نیز قابل ارائه است و در صورت تمایل می‌توانید از سرور شرکت سامان نیز برای نصب و راه اندازی نرم افزار پاسبان استفاده کنید.

بله امکان ارائه نرم افزار در مک آدرس اختصاصی مشتریان وجود دارد.

بله برای این کار باید از پنل تحت وب مدیریتی اقدامات زیر را انجام دهید.

  1. ابتدا  از منوی بازرسی ها به زیر منوی گروه بازرسی مراجعه کنید.
  2. در این صفحه می‌توانید گروه‌های بازرسی مورد نیاز را ایجاد کنید
  3. در ادامه برای هر گروه ایستگاه، بازرسی های مورد نیاز را اختصاص دهید.

برخی از سوالات مشتریان در خصوص

سیستم گشت و نگهبانی پاسبان

سیستم پاسبان بصورت نرم افزاری طراحی شده و نیاز به هیچ دستگاه و سخت افزار اختصاصی ندارد. این نرم افزار تحت وب می‌باشد، و مدیران حراست جهت کنترل و مدیریت بهینه نیروهای گشت و نگهبانی خود در هر زمان و مکانی به سیستم دسترسی دارند.

آیا امکان کپی کردن کیو آر کد ها وجود دارد؟

 

در جواب به پاسخ این سوال باید بگوییم که بله امکان کپی کردن کیو آر کد وجود دارد اما زمانی که نگهبان در محلی به غیر از محل تعیین شده اسکن میزند برای شما در پنل مدیریتی پیغام خارج از محدوده نمایش داده می شود. چون هر تگ داری طول و عرض جغرافیایی منحصر به فردی در سیستم میباشد.

مزیت سیستم پاسبان نسبت به سیستم های قبلی چیست؟

 

سیستم گشت و نگهبانی پاسبان امکان ثبت بازرسی بصورت آنلاین و لحظه‌ای و آفلاین را دارد. علاوه بر آن نیاز به سخت افزار انحصاری دیگری ندارد. امکان ثبت و مدیریت فعالیت برای هر بازرسی و ایستگاه را دارد. و … برای دریافت لیست کامل امکانات و قابلیت ها لطفا با ما تماس بگیرید.

تفاوت QRcode و RFID چیست و کدامیک بهتر میباشد؟

 

برخی از گوشی های اندرویدی امکان NFC را ندارند اما تمام گوشی های اندرویدی دارای دوربین، این قابلیت اسکن QRکد را دارند و شرکتها بستگی به نیاز خود و امکاناتشان انتخاب می نمایند که از کدام روش برای کنترل گشت زنی استفاده نمایند.

آیا امکان تعریف شیف بندی در سیستم وجود دارد؟

 

بله امکان تعریف شیف بندی وجود دارد و شما میتوانید برای هر شیفت به صورت جداگانه نگهبان تعریف کنید. ضمنا شیفت بندی کاملا پویا بوده و امکان معرفی انواع شیفت بندی بر حسب نوع عملکرد آن سازمان وجود دارد.                                                                                                            

پیشنهاد ما؛ دریافت نسخه رایگان، بررسی کامل نرم افزار و مشاوره تخصصی است.

1 - آیا سیستم قابلیت تعریف کردن نگهبان با تعداد نامحدود را دارد؟

بله سیستم این قابلیت را دارد و بر حسب نسخه انتخابی دارای لایسنس نامحدود میباشد.

2 - آیا سیستم قابلیت اجرا روی گوشی موبایل و یا تبلت را دارد؟

بله سیستم قابلیت اجرا روی گوشی و تبلت را دارد و بخش مدیریتی نیز تحت وب میباشد.

3 - آیا زمانی که نگهبان دسترسی به شبکه یا اینترنت ندارد گزارشات روی سیستم نمایش داده میشوند؟

بله زمانی که نگهبان شما به شبکه و یا اینترنت دسترسی ندارد هم اطلاعات در گوشی اش ذخیره شده و به محض اینکه ارتباط وصل شد تمامی اطلاعات را در سیستم خواهید داشت.

4 - سیستم گشت و نگهبانی چیست ؟

یک سسیتم جامع مدیریتی برای نظارت مدیران بر چگونگی عملکرد نگهبانان و کارکنان میباشد.

5 - آیا با NFC هم کار می کند؟

بله سیستم این قابلیت را دارد که با NFC هم کار کند.

6 - آیا امکان نگهداری اطلاعات و نمایش ماه های قبلی هم وجود دارد؟

بله این سیستم امکان نگهداری اطلاعات را دارد.

7 - آیا این امکان وجود دارد که زمان بازرسی برای ایستگاهها هر چند دقیقه یکبار تعریف شود؟

بله این امکان در سیستم وجود دارد و شما میتوانید برای هر کدام از محل ها یا ایستگاهها که دارای حساسیت بالایی هستند مثلا هر 30 دقیقه یکبار توسط نگهبان سرکشی تعریف نمایید.

8 - از کجا بفهمیم گوشی ما مجهز به nfc می باشد؟

شما می‌توانید با جستجوی کلمه NFC در بخش تنظیمات گوشی از وجود آن مطمئن شده یا در اینترنت مشخصات گوشی را بر حسب مدل گوشی خود، بررسی نمایید. ضمنا اگر باتری گوشی به آنتن nfc مجهز باشد، عبارت Near Field Communication روی آن چاپ شده است.


nfc چیست و به چه معناست؟

قابلیت nfc یا همان Near Field Communication نوعی ارتباط جدید برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه مجهز به فناوری nfc است.


QR Code چیست؟

QR Code مخفف عبارت (Quick Response Code) به معنی کدهای واکنش سریع است. کیو آر کد نوعی بارکد دو بعدی است که از مربع های معمولا سیاه رنگ در یک شبکه تشکیل شده اند.

09013010116

_____________  or  ______________

برای دریافت آخرین امکانات

با ما تماس بگیرید

و یا برای دانلود
نسخه رایگان دکمه روبرو را کلیک کنید.

اپلیکیشن گشت و نگهبانی